46. Lanškrounská kopa

V sobotu 13.9. se v Lanškrouně pořádal již 46.ročník slavné Lanškrounské kopy, což je pro samotné město asi taková událost jako pro Karlovy Vary Mezinárodní filmový festival, který letos slavil již děvetačtyřicáté výročí, takže není zas až tak o mnoho let starší. Pravdou ovšem je, že v Karlových Varech jsem letos při festivalu potkal více zahraničních hvězd, což se mi v Lanškrouně bohužel nestalo. Pořadatelé ovšem pozvali na závěr sobotního galavečera jednu osvědčenou tuzemskou hvězdu Věru Špinarovou, která jistě své příznivce nezklamala.


     S Big Bandem  jsme vystupovali v podvečerních hodinách a soudě podle ohlasů již při koncertu i bezprostředně po něm si troufám říci, že jsme své fanoušky také nikterak nezklamali – ba právě naopak. Představili jsme se v té nejlepší formě, dokonce se dvěma zpěvačkami – Zuzanou Zedníčkovou a Martinou Šimkovou. Díky výbornému nazvučení i perfektním odposlechům jsme si vystoupení náležitě vychutnali spolu s našimi posluchači, což bylo na výsledku také patrno.

V sobotním případě neplatí výrok Jaromíra Hniličky, že ve vyspělých civilizovaných zemích je za zabití zvukaře pouze bloková pokuta.  Za celý orchestr mohu říci, že se již nyní těšíme, budeme – li pozváni, na Lanškrounskou kopu v pořadí čtyřicátou sedmou.