Big Band Lanškroun v Krnově

 V pondělí 14.listopadu 2011 Big Band Lanškroun účinkoval v Krnově v rámci Večera pro diabetiky, kde jsme se představili v závěru programu jako „zlatý hřeb večera“ po dvou předchozích kapelách.

Rádi jsme přijali pozvání našeho příznivce Bohumila Králíka, který si v našem podání oblíbil většinu interpretovaných jazzových skladeb, zejména slavnou píseň Cole Portera Love For Sale v efektním aranžmá, jak je hrával Big Band Buddyho Riche. Přirozeně tedy nemohla tento večer „Láska na prodej“ scházet. Mimo ni jsme do programu zařadili i další „šmačné fláky“, jak by řekl Ferda Havlík. Kupříkladu slavnou swingovku Louise Primy Sing, sing, sing, která pochází z repertoáru Bennyho Goodmana. U nás ji velmi často hrává „ český Benny Goodman“ alias Ferdinand Havlík. Dále diváci mohli slyšet dvě znamenité aranže z pera Václava Kozla – Blue Rondo a la Turc Dave Brubecka a Uherský tanec Johannese Brahmse.

Václav Šilar se zaskvěl v sólovce Watermelon Man Herbieho Hancocka. Náš nejslavnější bastrombonista legendární Bedřich Beránek by při poslechu této skladby dozajista poznamenal na Vaškovu adresu : „ To jsem já za mlada!“ Další skladba, která se obzvlášť povedla bylo Concertino c-moll Karla Krautgartnera, kde se v sólovém klarinetovém partu předvedla Eliška Urbanová.

Zpěvem diváky obšťastnily Martina Šimková a Michaela Pilná. Bonmoty v průvodním slovu je obdařil náš umělecký vedoucí Josef Pilný.

Škoda, že sál nebyl zrovna přeplněn posluchači. Vysvětlení existuje několik, buď je v Krnově málo diabetiků nebo nemají rádi jazz. V druhém případě si budou muset příště pozvat spotřebitelštější ansámbl.