Ples v Semilasse

 

V sobotu 18. února 2012 jsme měli možnost být hlavním bodem programu na plese v brněnském Semilasse. Že to nebyl ples jen tak obyčejný, si návštěvník uvědomil přinejmenším ve chvíli, kdy za vstupenku zaplatil 1000 Kč. Vystupovali jsme totiž na IV. Benefičním plese Nadačního fondu dětské onkologie KRTEK, pořádaném známými českými cyklisty. Čestnými hosty plesu byli patroni projektu „Cyklisté dětem“ Ján Svorada a Pavel Padrnos.

I když ples začínal v osm večer, z Lanškrouna jsme vyráželi již o půl třetí odpoledne. Chtěli jsme mít jistotu, že bude dost času vše pořádně připravit a nazvučit, což se taky podařilo. Proto mohl být ples kolem osmé zahájen a tím jsme se dostali ke slovu my.

Protože hrát na plese je rok od roku složitější, dali jsme si na nacvičení skladeb zvlášť záležet. Během večera jsme přehráli kolem sto skladeb všech tanečních žánrů. Tančení páry si mohly během večera zopakovat kroky jak na evropské tance: polku, valčík, walz nebo menuet, tak i na tance latinskoamerické: tango, salza, rock and roll, jive, foxtrot, cha cha a jiné. Na programu byl také tanec zvaný slowfox neboli ploužák, bez kterého se neobejde žádný správný ples. Kromě tradičního obsazení kapely s námi vystupovaly zpěvačky Martina Šimková, Zuzka Zedníčková a Míša Pilná, které svými hlasy umocnily zážitek tohoto významného večera.

Večerem provázeli a ples slavnostně uvedli herečka Hanka Holišová a sportovní komentátor redakce sportu ČT Tomáš Lachman. Kromě nás si mohli hosté během večera poslechnout pěvecký oktet Flow of voices nebo shlédnout přehlídkové tance a přitom se neustále občerstvovat u švédských stolů. Důležitou částí  programu byla dražba originálních fotografií sportovců z kalendáře známé fotografky Markéty Navrátilové, která tvořila z celkového výtěžku 85 500,- Kč.

Akce byla úspěšná, což potvrdilo i to, že nás tanečníci ve 3 hodiny ráno nechtěli pustit domů a chtěli tancovat dále. Spokojeni jsme byli mi i organizátoři a rozešli jsme se s nimi s myšlenkou, že by sme zde příští rok mohli vystupovat opět.