Jarní koncert 2012 v České Třebové

 

V pátek 18.5. 2012 se konal v kině Svět v České Trebové jarní koncert Velkého swingového orchestru České Trebová, který si pro tento večer jako svého hosta pozval Big Band Lanškroun.

V první části koncertu se představil třebovský orchestr pod vedením Milana Špičáka. V programu zazněly známé swingové orchestrálky, posluchače obzvláště zaujala balada Janusze Piatkowského Má lásko, měj sen, která je z repertoáru známého trumpetisty Jirky Hlavy a kde se sólového partu křídlovky s věcným nadhledem zhostil Roman Němec.

Po přestávce jsme se dostali ke slovu my. Představili jsme se ukázkovým vzorkem našeho koncertního repertoáru, v němž nechyběly náročné kompozice Gordona Goodwina, Horace Silvera či Duka Ellingtona. Do fronty na chorusy se postavili a následně zaskvěli Jan Hovorka, Roman Němec, Jan Klimoš, David Skalický, Josef Pilný, Radim Tuháček a Martin Špinler. Zvlášť velkou pozornost vzbudila svým výkonem Eliška Urbanová v Concertinu c-moll Karla Krautgartnera. Zpěvem diváky obšťastnila Zuzana Zedníčková.

K úspěchu celého večera přispěl notnou dávkou svého charisma Alfred Strejček, který celý večer moderoval a zároveň přivezl pro náš orchestr osobní pozvání šéfdirigenta Big Bandu Českého rozhlasu Václava Kozla hostovat na některém z jazzových večerů, které společně pořádají a jsou z nich pořizovány záznamy do rozhlasového vysílání.

Velkou pochvalu si zaslouží jistě také diváci, kteří zaplnili sál do posledního místa, což je ostatně v České Trebové při těchto koncertech zvykem, a dokázali, že jsou skutečně erudovaným publikem, což všude zvykem nebývá. S tak mohutnou podporou publika se vždy hraje lépe a radostněji.