Big Band Lanškroun ve studiu A ČRo 2

 

Ne každému se poštěstí mít příležitost něco živě natočit v rozhlasovém studiu. My jsme ji měli minulý týden. A bylo to již popáté, co náš Big Band Lanškroun natáčel v pražském studiu A v Karlíně. Přičemž poprvé jsme ještě nenatáčeli „áčku“ ale v důsledku povodní v hotelu Jalta na Václavském náměstí.

Ve čtvrtek 11. 10. (2012) nás tedy na devatenáctou hodinu pozval k nahrávání pravidelného, večerního pořadu dirigent Big Bandu Českého rozhlasu Václav Kozel (www.rozhlas.cz/bigband/portal/). Náš Big Band pod vedením Josefa Pilného si připravil čtyři náročné skladby orchestrální (Cotton Tail, Bosá Adéla, Concertino C-mi a Camel Walk) a jednu skladbu zpívanou (Teach Me Tonight).

Celý pořad, moderovaný Alfredem Strejčkem, trval zhruba dvě hodiny, ze kterých se po sestříhání do vysílání vejde asi polovina. Proto v tomto díle pořadu, který se bude vysílat 27. 10. 2012 v 21.00 na stanici Český rozhlas 2 Praha, zazní v našem podání maximálně tři skladby. Všech pět skladeb bude po odvysílání k poslechu na našich webových stránkách (www.bigbandla.com)