Plesy – leden 2013

Na konci druhé a třetí lednové dekády roku 2013 jsme účinkovali na dvou městských plesech.

V sobotu 19.1. jsme přijali pozvání doprovodit svým hudebním programem ples města Velká Bíteš, kde s námi jako hlavní host večera vystoupil Láďa Kerndl. Moderátor celého plesu Karel Hegner neodolal a taktéž přijal nabídku si s námi zapět nebo zašest několik hitů. Zbývající pěveckou část repertoáru zaštítili svými domácími barvami Martina Šimková a Richard Kohout.

Sobotu následující – 26.1. jsme vystupovali jako hlavní a jediný orchestr hrající k tanci a poslechu na plese města Tanvald, kde jsme si protentokrát vystačili se zpěváky z vlastních řad – Zuzanou Zedníčkovou a Richardem Kohoutem. V mnoha četných sólech se zaskvěla celá hráčská plejáda osobností napříč věkovým spektrem – Jaromír Flídr, Jan Hubený, Jakub Horváth, Josef Pilný, Václav Šilar, David Skalický, Jan Hovorka, Jan Klimoš, Jakub Stejskal, Michaela Pilná, Radim Tuháček a Linda Gregarová.

Hráli jsme jako o život a na obou plesech předvedli téměř celý repertoár zvíci přes 700 titulů.

Opět se tak potvrdilo staré známé pravidlo, že jeviště má magickou moc a umělci zde překračují přírodní zákony. Psychika přemůže tělo a herec či hudebník dokáže nejen dvě hodiny, ale dokonce od časného večera až do hluboké noci exhibovat.