Jarní koncert s Dashou

Rok se s rokem sešel a v pátek 5.4.2013 proběhl v sále Společenského domu v Lanškrouně další jarní koncert našeho Bigbandu.
Jak už bývá zvykem, tak i na tomto koncertě s námi vystoupil host velkého formátu. Po Mojdovi Bártkovi a Jaromíru Hniličkovi přijala naše pozvání úspěšná zpěvačka Dagmar Sobková, jinak známá jako DASHA. To, že je Dasha mezi lidmi oblíbená, bylo jasně poznat z návštěvnosti tohoto koncertu - jindy ne zcela plný sál tento večer praskal ve švech.

Koncert byl přestávkou rozdělen na dvě  části. V půli první zazněly jak orchestrální kusy typu Cotton Tail od Buddyho Riche nebo Backrow Politics Gordona Goodwina tak věci zpívané našimi zpěvačkami Zuzkou Zedníčkovou a Marťou Šimkovou.

Druhá půlka patřila po úvodní orchestrální skladbě už jen paní Dashe. Písněmi jako jsou Man in the mirror, Slunečnice, Crazy little thing called love a jinými si zíkala celé publikum, takže na konci nemohla odejít z pódia, aniž by zazpívala ještě několik přídavků.
Nutno zmínit, že při příchodu na zkoušku před koncertem předala zpěvačka orchestru  jako zápisné láhev whisky Balantines, kterou položila do prostřed podia před první řadu. Když si potom mezi písničkami všimla toho, že láhev doposud neopustila své místo, neodpustila si pochvalnou poznámku, že abstinující bigbandy se moc často nevidí.
Celým večerem provázel posluchače svým vytříbeným jazykem řečník Jakub Horvát, který si též zaslouží pochvalu a my doufáme, že se snad s Dashou na pódiu ještě někdy setkáme.