Ohlédnutí za Tančírnou v Lanškrouně

 

V pátek 22.11. t.r. se ve Společenském domě v Lanškrouně konala historicky první Tančírna, která se setkala s mimořádně kladnou odezvou publika, což je samozřejmě relevantní kritérium.
O její předem zdařilý průběh se plnou měrou zasloužili všichni členové Big Bandu Lanškroun v čele s uměleckým vedoucím Josefem Pilným, zpěváci Jan Sisr, Zuzana Zedníčková a Martina Šimková. Měl jsem čest celý večer konferovat a snažil jsem se tedy pauzy mezi akordy lehce "pepřit" bonmoty. Chtěli bychom touto cestou co nejsrdečněji poděkovat všem našim milým příznivcům a swingařům, že se dostavili v tak hojném počtu (cca 130 tanečníků). Věřte, nečekali jsme to. Přirozeně je tedy zcela nabíledni, že tato listopadová tančírna nezůstane ve své kategorii hudebně – zábavných pořadů osamocena a že během prvního kvartálu roku 2014 se mohou naši sympatizanti těšit na jejího potenciálního sourozence.

 

Jakub Horváth

 

Tančírna –  dobrý nápad

Letošní podzim jsme měli program Big Bandu trochu volnější a tak nás napadlo zkusit „tančírnu“.  Nabídnout lidem to, co dnes asi mnohým schází, ale v kuturní nabídce chybí –  taneční zábavu na úrovni. Popravdě řečeno  trochu jsme vsadili i na ozvěny televizního pořadu „STAR DANCE“. A tak jsme vyměnili repertoár a náročné jazzové kompozice nahradili známými a krásnými tanečními melodiemi z celého světa.
A zdá se, že jsme se trefili do černého. Ještě než jsme  v pátek 22.12. začali hrát, byly stoly kolem tanečního parketu zcela obsazeny. Příjemné bylo dívat se, jak se parket již při druhé skladbě zaplnil tančícími páry. Tak to zůstalo až do poslední skladby večera.
Většina tanečních párů dokazovala, že tanec je pro ně velmi příjemnou zábavou a že tančit  umí, většinou velmi dobře. Náročné, bravurně zvládané taneční figury toho byly důkazem.
A příjemné bylo i to, že skoro všichni zůstali až do konce.  A ten si tanečníci, proti plánovanému, potleskem vynutili o hodinu posunout. Takže ve 24:00 dle přísloví „v nejlepším přestat“, první tančírna v Lanškrouně skončila.
Pro nás nečekaným úspěchem. Mně osobně se při pohledu na elegantně tančící páry, mezi kterými nechyběly ani dámy v nádherných večerních róbách, vybavily krásné vzpomínky na kdysi vyhlášené akce -   Hubertské zábavy či Vinobraní.
Tančírna by asi nedopadla dobře v nevhodném prostředí, a tak bych chtěl poděkovat panu Lepinovi za vzornou přípravu sálu Společenského domu, kde se tančírna konala, a zajištění občerstvení.
Hlavně bych ale rád poděkoval všem, kteří na TANČÍRNU přišli tancovat a bavit se. Bez nich by to nešlo, jednak proto, že pro prázdný sál se hraje dost mizerně.  Především však proto, že tanečníci interakcí s naším hraním vytvořili nádhernou atmosféru večera.
A protože již na konci tančírny, ale od té doby ještě mnohokrát, se mnozí dotazovali, kdy bude další, můžu sdělit že brzy, již se na tom pracuje. Kdo by chtěl být informován přímo, může nám napsat na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. . Zařadíme vás do adresáře a o dalších akcích vás informujeme e-mailem. Zatím nás můžete slyšet a vidět na vánočním koncertu opět ve Společenském domě a to 26.12.2013 od 16:30, kam vás srdečně zveme.

Josef Pilný
kapelník Big Bandu Lanškroun