Plesy - leden 2014

Ze začátku tohoto roku nás k odehrání čekala celá série plesů. Začalo to plesem města Žamberk, který se uskutečnil v pátek 10.1. v blízké vesnici Lukavici. K tanci i poslechu jsme hráli celou noc a u mikrofonu se vystřídali zpěváci Zuzka Zedníčková, Marťa Šimková a Richard Kohout. Mimo to měl tento ples ještě jednoho hosta a tím byl známý zpěvák Martin Chodůr. S ním jsme odehráli nejen jeho písně Nedáváš a další, ale i písně Franka Sinatry - My Way, Buona Sera,… nebo Waldemara Matušky - Jezabel. Posluchači se k tanci nenechali pobízet, a tak byl parket pořád plný.


Další týden jsme se přesunuli na Moravu. V sobotu 18.1. pořádala městský ples obec Velká Bíteš a k hudebnímu doprovodu jsme byli již tradičně pozváni my. Během večera se tentokrát naši zpěváci u
mikrofonu vystřídali s Laďou Kerndlem, který měl během večer i svůj samostatný vstup. Kromě něj byli do programu zařazeni se svými vystoupeními i profesionální tanečníci a zpěvák a kytarista Pavel Helan. Tento ples je zajímavý také tím, že program probíhá na dvou místech současně. O menší, ale neméně zajímavý, program se starala cimbálovka, která vystupovala v přísálí o patro výš.

Po tomto dalším úspěšném plese nás čekal poslední - v pátek 24.1. Tentokrát u nás v Lanškrouně pořádala svůj maturitní ples oktáva místního gymnázia. Jak to u maturitních plesů bývá, v nabytém programu bylo, kromě nás, slavnostní předtančení a šerpování, proslovy, přípitek, tradiční tombola a další. I tak jsme měli dostatek prostoru zahrát maturantům kvalitní taneční hudbu, kterou si pochvalovali nejen jejich rodiči, ale i profesoři. Příjemné na tomto plese bylo také to, že jsme s produkcí nekončili v brzkých ranních hodinách, jak to u běžných plesů bývá, ale úderem půlnoci, kdy měli maturanti naplánovanou diskotéku.

Po této vydařené šňůře plesů si užíváme chvíli zaslouženého odpočinku a zároveň se připravujeme na náš jarní koncert 28.3., na který Vás srdečně zveme.